hor.herinhap.ru

Korisna svojstva cimeta

Korisna svojstva cimetaMnoge namirnice koje skoro svaki dan se mogu koristiti u pripremi različitih jela, zapravo je veliki pomagač u liječenju raznih bolesti i tegoba. Cimet - jedan od tih proizvoda. U kuhinji se obično koriste kao začini, začina, ali ipak se može koristiti kao sastojak u lijekove narodnoj medicini.

Prednosti cimeta i meda - za iscjeljivanje tijela i mršavljenja

Ovaj začin je poznato da se vrlo dobro pomaže da se smanji apetit. Zašto? Činjenica je da je zbog njega što je više moguće smanjene razine glukoze u krvi. Možda to ide bez rekavši da je to vrlo korisno, posebno za dijabetičare. Dovoljno je uzeti pola žličice ujutro i cijeli dan možete osjećati ugodno, bez uplitanja sa određenim simptomima dijabetesa. Osim toga, začin je dobar za sve ostale koji nije oboljela od te bolesti.

Tijekom jutarnjeg obroka u čaju (zelene ili crne), kavu ili sok, možete dodati malo cimeta začine. No, sve vrste peciva, kolača i drugih pekarskih proizvoda, koji sadrži ovaj začin, vrlo nepoželjno za uporabu i može biti samo štetno za vaše zdravlje i lik, jer visok sadržaj masti i ugljikohidrata u ovih namirnica „ubija” sve blagotvorno svojstva. Najbolja opcija - jesti žitarica ili sir sa začinima.
Korisna svojstva cimeta

Ostale korisne značajke

  • Ona preporučuje njegovo korištenje za bolesti dišnog sustava
  • U kroničnim prehlade, gripe
  • Ako postoje problemi s crijevima
  • Snižava kolesterol i rizik od srčanog udara (pod uvjetom da se svako jutro morate koristiti začin kruh)
  • Mnogi koji ne predstavljaju posebnu opasnost, bolest dugo su tretirani s dodatkom meda začina

S obzirom na posljednje točke: da, u prošlim vremenima, med je uvijek bio korišten u različitim bolestima. A ako se doda cimet u prahu, a zatim lijek je uzeti u obzir još savršen. Naravno, u današnje vrijeme to bi trebalo biti jasno da je takva mješavina ne može biti „recept za sve bolesti”, a ne biti u mogućnosti biti zamjena za lijekove tradicionalne medicine, ali kao dodatna sredstva i koristiti čak i u liječenju određenih bolesti vezanih uz srce.
Korisna svojstva cimeta


ozljeda

Pregledali smo korisna svojstva, ali sada ćemo učiti o štetna. Na osiguranje liječnika, uključujući i nutricionista, cimet je korisno za gotovo sve ljude, ako se konzumira u umjerenim količinama, čak i svakodnevno. Optimalna doza je već gore opisano: žličicu čaja i kruha. Međutim, sljedeće kontraindikacije:

  • glavobolja
  • visoke temperature
  • Visoki krvni tlak, povišeni tlak
  • Nekompatibilnost s lijekovima kao što su aspirin i bilo koji drugi koji mogu razrijediti krv
  • Trudnice (postoji značajan rizik da pobačaj)
  • postariji
  • Krvarenje: i vanjske i unutarnje
  • Nervoza, teškog stresa
  • Idiosinkrazija, alergija

Napomena: Cimet sadrži jedan vrlo neprofitabilne tvar koja se zove kumarin. U isto vrijeme, treba biti u stanju razlikovati kvalitetan proizvod od svoje jeftinije kolega: prvi je vrlo malo kumarin, ali u drugom - ogroman. Nego što je pun? U visokim dozama, tvar krši jetru, uzrokujući jake glavobolje, pa čak i izaziva razvoj hepatitisa i raka. Međutim, bojim se začini ne treba. Korištenje njegov neprocjenjiv i oštećenjem je gotovo nemoguće za razumnu potrošnju.

Recepti za mršavljenje pića

Korisna svojstva cimeta
Predloženi recept pripremljen, obično prije spavanja (voda se može koristiti umjesto crnog ili zelenog čaja):

  1. Moramo uzeti med i cimet u sljedećem omjeru: 1: 2
  2. Izlije začina s toplom vodom (staklu).
  3. Nakon 30-40 minuta, dodajte med i ostaviti preko noći u hladnjaku
  4. Ujutro popiti pola piće u večernjim satima prije odlaska u krevet - ostalo.

Konstantna upotreba čaja uz dodatak začina i pića, gore opisane, pomoći će vam u kratkom vremenu bi se dobio vitka figura i dobili osloboditi od štetnih tvari u crijevima i tijela u cjelini.

Cimet i med za mršavljenje: recenzije

Irina, 32 godina. Ja cimet kao super sredstvo za mršavljenje nije jako vjeruje. I izgubiti težinu na to nisu. Započeo težinu prije odmora na dijeti, a sada ne bi opet bolje, a ne da se dobije nešto od koje je dobio osloboditi od ujutro i navečer, pio čaj s cimetom i medom, ponekad crne, ponekad zelene, okus Volim čaj kolač dobiva, ja cimet, pogotovo peciva ljubav. Sada sam apsolutno ni na koji način negirati, jesti, kao i obično, bez ikakvih ograničenja, i piti ovaj čaj, smršavio ne vratim, težinu vrijednosti. Tako da izgubite težinu ne znam, ali ja držati u formi s ovog čaja točno što je više moguće.

Katerina, 24 godina. Volim sve mlade žene su vrlo osjetljive stav prema svojoj slici i pokušati zadržati istu težinu. Međutim, ponekad ja sigurno "nosi", Pijte cimeta sa medom - dobar izbor da se vrati u formu za mene, jer imam nizak krvni tlak i normalnu prehranu patim loše, a cimet je poznata "To daje živost", Vidio sam ovaj čaj s cimetom i medom ujutro na prazan želudac, a tijekom dana prije jela. Cimet i dalje pobjeđuje dobar apetit, osobito u kombinaciji s medom. Kao rezultat toga, tjedan dana se vraća na 5 kg, s tim da se ne zlostavljati zalogaje u večernjim satima. S moje prosječne težine 57 kg, ovo je veliki rezultat.

Dijelite na društvenim mrežama:

Povezan
Cimet za mršavljenje: primjeni, recepti, mišljenjaCimet za mršavljenje: primjeni, recepti, mišljenja
CurryCurry
Cimet i med za mršavljenjeCimet i med za mršavljenje
Korisna svojstva gorušiceKorisna svojstva gorušice
Đumbir piće - učinkovit i jednostavan način da se spali saloĐumbir piće - učinkovit i jednostavan način da se spali salo
Đumbir i cimet za mršavljenjeĐumbir i cimet za mršavljenje
Cimet - poznati stranacCimet - poznati stranac
Čaj s cimetom za mršavljenjeČaj s cimetom za mršavljenje
Cimet: korisna svojstvaCimet: korisna svojstva
Ukusna, aromatično i zdravi: jabuke s cimetom za mršavljenjeUkusna, aromatično i zdravi: jabuke s cimetom za mršavljenje
» » Korisna svojstva cimeta
© 2018 hor.herinhap.ru