hor.herinhap.ru

Mediteranska riže

mediteranska rižeSvaki put kad razmišljam o novogodišnjem izbornik je bio najteži za mene da odluči što kuhati kao glavno jelo. Ako salate i predjela ne odluči tako teško, u korist Interneta uvijek pri ruci, ovdje je kao glavno jelo, iz nekog razloga, svi žele vidjeti samo krumpir i ništa drugo, tradiciju, što možete učiniti.

A budući da ja i moja djevojka pokušavaju gledati svoju težinu, krumpir nije ono što želimo vidjeti na stolu odmor. U tom smislu, želim eksperimentirati, da bi nešto originalno, au isto vrijeme, velikodušni i ukusna. Stoga, u očekivanju blagdana, odlučila sam pokušati kuhati rižu u mediteranskom stilu.

Dakle, za pripremu ovog jela nam je potrebno:

- Riža - 300 g - Uzeo sam posebnu vrstu „basmati”, ali što možete učiniti uobičajene „dugo”.
- Plodovi mora - 0,5 kg - može odmah uzeti „Morskoy koktel” ili pojedinačno kupiti smrznuti dagnja, hobotnica-beba škampi i lignje
- Rajčica - 100 grama
- Mali luk i mrkva napola
- limun četvrtine
- Banka grašak iz limenke
- Sol, kurkuma

Odmah treba napomenuti da je temelj ovaj recept je tradicionalni španjolski paella, ali postoji više pržena riža, idemo da ga ugasi kao što je slučaj s pilav. Dakle, prije svega, sat vremena prije početka kuhanja, preliti rižu sa vodom i staviti Otopljeni plodovima mora. Nadalje, kada se izravno nastaviti kuhanje odmah kuhati vode u kotlu, ulijte u staklenu pola žličice kurkume i ispunite s kipućom vodom, tako da je dobro prisutan.

mediteranska riže

Sada, na kraju, možete početi kuhanje. Prvi korak je da se zaliti s debelim stjenkama duboka tava maslinovo ulje i topline. Tada se u samo nekoliko minuta na jakoj vatri, pržiti u ulju i plodova mora (ne pretjerivati, jer u suprotnom oni postaju gume), povući i odložiti u posebnu posudu (ostaviti ulje u tavi). Ako ulje nije dovoljno da se na vrhu gore malo više, ali za sada se grije - sitno izrezati luk i tri mrkve, a zatim ih poslati na tavi. Gledajte pažljivo pokloniti stečeno transparentnosti, ali nije postao zlatna, čim se to dogodilo, dodati rižu. Sve dobro izmiješati i pržiti nekoliko minuta, riže natopljenom u ulju sa sokom od plodova mora.

Sljedeći korak u slici sa dodavanjem vode otapa i kurkuma kipuće vode, tako da je riža u potpunosti prekriven tekućim slojem približno cm. Smanjuje plin do umjerene i poklopca. Sada možete odmoriti malo - varivo od riže potrebno 20 minuta. Ako je voda koju kuhana daleko prije, ne brini, samo uliti malo kipuće vode.

Pomicanje na posljednji korak - dodavanje na rižinim rajčica, dobro promiješajte i pričekajte da se voda ne ostane u tavi. Kad se to dogodi, isključite plin, dodati plodove mora i grašak, pa sve dobro izmiješati, a zatim proširila na kriške limuna na vrhu (to će dati rižu lijep okus citrusa), pokriti s poklopcem i čekati još deset minuta da bi naš obrok malo prisutan. To je sve.

mediteranska riže

Recept ispalo prilično dugo, ali, u stvari, cijeli proces kuhanja traje manje od sat vremena. Osobno, volim ovo jelo jer ispada puno, dovoljno za jesti, čak i velika tvrtka, a to nije štetno i priprema za relativno brzo i jeftino. Pa, moji prijatelji i obitelj to ljubav za veliki okus. Želim vam Dobar tek i sretne blagdane.

autor: slava

Dijelite na društvenim mrežama:

Povezan
Novogodišnji dijeta. Minus 8 kg za 14 danaNovogodišnji dijeta. Minus 8 kg za 14 dana
Recenzije heljde prehraneRecenzije heljde prehrane
Kako kuhati rižu u parobroduKako kuhati rižu u parobrodu
Jela lignje ukusna i zdravaJela lignje ukusna i zdrava
Zdrava prehrana u žurbiZdrava prehrana u žurbi
Dijetalna izbornik za 8. ožujkaDijetalna izbornik za 8. ožujka
Recepti prehrambene jela za parobrodiRecepti prehrambene jela za parobrodi
Vegetarijanska turšijuVegetarijanska turšiju
Vegetarijanska pilavVegetarijanska pilav
Paprike punjeni sira i rižePaprike punjeni sira i riže
» » Mediteranska riže
© 2018 hor.herinhap.ru